FINISH!

Moderators: MotAnuL, duduanl, LiCuRiCi*))

MotAnuL
Site Admin

FINISH!

Postby MotAnuL » Fri Oct 13, 2017 6:53 pm

Dragii mei, incep acest topic prin a va multumi in mod oficial si a-mi cere scuze fata de foarte multi dintre voi deoarece voi recurge la acest gest in aceasta seara de a inchide acest server!!!

In decursul acestei zile am aflat cu stupoare ca nu sunt in masura sa conduc acest server, ca mi s-a urcat sefia la cap si ca atunci cand serverul a fost la propriu in "cacat" nu am stiu sa-l aduc pe linia de plutire ba chiar mai mult, nu am fost in stare sa acord sanse tuturor adminilor care au plecat sa revina inapoi, culmea. Din pacate au fost foarte multe certuri, discutii intre voi adminii si din cauza unor admini , pe care eu le-am trecut cu vederea si unii pot comfirma asta (asta pt ca mi s-a urcat sefia la cap), doar ca dupa discutia de azi, am ajuns la concluzia ca trebuie sa ma retrag, odata cu retragerea mea implicit duce si la inchiderea serverului deoarece sunt singurul dintre toti care stie cu ce se mananca asta(probabil mai stie si feda ), asa ca daca este vre-un doritor care vrea sa preia serverul cu tot ce inseamna cheltuieli poate sa o faca iar eu in secunda doi dau toate detaliile legate de plati.
Din pacate azi am realizat ca printre noi sunt si astfel de oameni maturi care la 40 si ceva de ani (multi inainte sa fii sanatos), si este strict parerea mea, este impresia pe care mi-am facut-o datorita comprtamentului verbal , chiar nu ma asteptam la o astfel de reactie tocmai de la el, reactie care pe mine m-a deranjat teribil si a declansat un "razboi" (nu la modul rau este pus cuvantul). Poate multi dintre voi nu cunoasteti anumite detalii cum ar fi:
Aseara eram intr-o disctutie cu alt despre anumiti admini si activitatile lor ca sa stiu sa pot face mariri de grade sau scaderi, intre timp ma abordeaza si john intr-o discutie in care aflu ca el stie parola de la admins only (care de fapt o stie de la cineva din staff, nu stau acum sa fac pe politistul ca nu mai are rost), iar in secunda doi am decis sa schimb parola, nu era chiar momentul pt ca tocmai vroiam sa ies dar am zis ca este totusi ceva important, dat fiind faptul ca in acelasi timp vb si cu Alt era singurul om caruia in momentul ala i-am dat parola cu rugamintea daca o cere careva sa o dea el, el neavand nici o obligatie directa de a da mesaje tuturor (era datoria mea dar in decursul zilei de azi) deoarece nu mai puteam sa stau sa fac acest lucru aseara, iar daca nu eram in discutie cu el urma sa las mesaj pe forum. DAR in decursul zilei de azi dupa toata aceasta "parola" schimbata aseara tarziu in noapte , Domnul feda a inceput intr-un mod foarte placut sa discute pe forum legat de aceasta parola si despre faptul ca daca nu i-am dat lui primul in mod direct si personal parola se vede vazut ca "pielea pulii"(de parca era acolo o comoara iar el nu a aflat-o primul) cu doar el a stiu, ceea ce pe mine m-a deranjat teribil. Restul discutiilor cu siguranta le cunoasteti deoarece s-a vazut in chat. Pe langa asta daca el se considera asa incearca sa-i faca pe toti sa se vada si ei la fel, pai mai oamenilor daca din 10 primeste "x" primul paroa , "y" se considera vazut "pielea puli" ca nu a primit el primul parola, pe bune? In ce lume traim? In lumea SF-urilor si a copiilor de gradinita?

Cu astea fiind spuse si cu parere de rau pt foarte multi din aceasta comunitate micuta dar draguta, am ajuns in momentul in care ma retrag(este pt a doua oara dar din pacate de data asta regret ca nu am facut-o de prima data si m-am bagat sa salvez serverul pana azi cand am constatat ca nu sunt in stare), asa cum am mai specificat , odata cu retragerea mea implica si oprirea serverului (nu are cine sa-l mai administreze , ca nu doar cu bani se tine serverul), mi-a facut placere sa va cunosc , cu unii dintre voi cu siguranta vom mai comunica prin intermediul steam-ului iar cu altii whatapp, VA MULTUMESC TUTUROR pt ajutorul acordat, pt eforturile unora de a tine serverul pe picioare fara de care nu ar fi ramas ANL-ul.

Multa bafta dragilor!!!

P.S. Daca cineva are ceva de zis o poate face, nu m-a deranjat niciodata sa imi spuna cineva despre faptul ca am gresit undeva sau nu , chiar apreciez asta si dupa cum stiti multi dintre voi chiar am avut grija de fiecare sa fie intr-un grad dupa anumite merite. Doar ca unii nu vad la fel ...
Respecta-ma si vei fi respectat!
Image

xtz

Re: FINISH!

Postby xtz » Fri Oct 13, 2017 7:39 pm

cu toate ca inca sper ca nui adevarat,,,ce pot sa zic... nimeni nu mai zice nimic?? lasam asa??
Niciodata nu esti prea batran ca sa renunti la jocuri !

FEDAYN

Postby FEDAYN » Fri Oct 13, 2017 7:40 pm

Şi nu am dreptate ?! Sunt sau nu sunt pentru tine pielea pulii ?!
Îţi pun o întrebare simplă: pentru ce sunt eu GOD ?! Care este rostul meu cu această funcţie ? Îţi răspund tot eu: NICIUNUL !
Iar faptele tale spun tot: "vorbeam cu Alt pt promovări". Cu mine, în calitate de GOD, funcţie imediat inferioară ţie, nu ai vorbit niciodată nici despre promovări, nici despre alte treburi ale serverului. Singurele discuţii avute au fost acelea când TE-AM CĂUTAT EU ca să donez. Atât !

"atunci cand serverul a fost la propriu in "cacat" nu am stiu sa-l aduc pe linia de plutire ba chiar mai mult, nu am fost in stare sa acord sanse tuturor adminilor care au plecat sa revina inapoi, culmea."

Nu a vorbit nimeni nimic despre aşa ceva, nu ştiu de unde ai scos-o.

"nu i-am dat lui primul in mod direct si personal parola" Ţi-am spus, ÎŢI REPET: NU doream să mi-o trimiţi mie PRIMUL. M-aş fi bucurat şi aş fi apreciat dacă îţi rupeai 30 de secunde să-mi trimiţi ŞI MIE PERSONAL un mesaj. Fie pe forum, fie pe FB, cum i-ai trimis lui Dudu. Asta mi-ar fi dovedit că mă bucur câtuşi de puţin de atenţie din partea ta, atât în calitate de GOD, dar mai ales de om care a făcut destul de multe pentru această comunitate.
Drept urmare, considerând că nu mă pot bucura de aprecierea şi recunoştinţa ta, considerându-mă dat la o parte, pe bună dreptate am decis să renunţ. Şi te-am anunţat despre decizia mea. După mintea mea proastă, am considerat că făcând destule pentru server şi fiind promovat GOD, sunt şi eu băgat în ecuaţia conducerii comunităţii. Se pare că nu.
Mai mult, ai considerat că am eu dambla la creier, că m-a apucat turbarea din senin. Când am spus că plec, dacă ştiai că lucrurile stau altfel decât le apreciasem eu, UN SIMPLU MESAJ de lămurire ar fi fost suficient: "Băi, Feda, îmi pare rău că a ieşit aşa, lucrurile s-au precipitat aseară şi nu am apucat să-ţi trimit ŞI ŢIE, boule, parola. ÎMI CER SCUZE ! Motanul." Înţelegeam. Nu sunt nici tâmpit, nici absurd. În schimb, ai ales să mă tratezi cu acelaşi dezinteres: "vrei să pleci, la revedere". La revedere, aşa cum spui oricărui admin care trece 1 lună pe aici, fără să rămână nimic după el.
Adi mi-a dat mesaj şi s-a scuzat. Deşi nu e vinovat cu nimic. Dudu mi-a dat mesaj că regretă cele întâmplate. Deşi nici el nu e vinovat cu nimic.
ÎNŢELEGI, MOTANE ? Un simplu "îmi pare rău, s-a comis o eroare, nu fi supărat" ar fi rezolvat întreaga situaţie. Dar acest lucru nu va veni de la tine, pentru că tu nu dai doi bani pe mine. Dacă contam, îmi dădeai urgent mesaj, la 6 dimineaţa îl scriai.

Cât despre închiderea serverului: NU încerca să mă faci pe mine responsabil pentru acţiunile tale. Eu am spus de la început clar şi pe înţelesul oricui: PLEC ! Plec eu, voi rămâneţi aici în continuare. Chiar dacă am afirmat despre tine că nu ştii să-ţi conduci echipa, că nu ai valenţe de manager, afirmaţie pe care nu mi-o retrag, nu are nicio implicaţie pentru server. Cel care a făcut aceste afirmaţii pleacă, deci scapi de el şi îţi conduci mai departe serverul cum vrei.

ÎN CONCLUZIE:
1. aş fi apreciat dacă mi-ai fi trimis şi mie parola. Personal, prin orice mijloace de comunicare există între noi doi. Nu s-a întâmplat, pentru că tu nu dai doi bani pe mine.
2. am judecat eu greşit situaţia. Îmi revizuiam atitudinea şi îmi ceream scuze dacă ai fi avut bunăvoinţa să îmi dai un simplu mesaj privat. Nu s-a întâmplat, pt că tu nu dai doi bani pe mine.
3. închiderea serverului nu are nicio treabă cu mine. Poate te foloseşti de mine ca să ascunzi alte motive numai de tine ştiute.
4. Deşi aşa ar părea, EU NU MĂ CERT CU NIMENI ! Alţii trăiesc cu impresia că ne-am certa.
5. EU OUT !
Image

Alt + F4

Postby Alt + F4 » Fri Oct 13, 2017 7:46 pm

vin si eu cu un reply nu in ideea de a tine partea lui Motanu sau lui Vlad, doar incerc sa explic cum a evoluat discutia aseara... dupa ce Motanu mi-a dat parola si m-a rugat sa o dau mai departe, eu am avut ideea ,,geniala" (se pare ca doar eu am considerat-o geniala) de a nu o transmite din bun senin, ci mai intai sa vedem care plange dupa ea. am spus asta nu in ideea de a deranja pe cineva sau sa fac pe cineva sa se simta neimportant, ci in ideea de a vedea in acest fel cine are si cine nu activitate pe forum. asta dupa ce discutasem activitatea adminilor cu motanu, si i-am spus situatia despre cateva persoane care au grad doar pt a da vot. sunt unii care nu se streseaza sa dea ban sau sa dea o geana cand se raporteaza un codat. iar pe forum nu am mai vazut un reply la un topic de la cererea de admin. xtz stie la cine fac referire, dar sigur stiti cu totii. deci daca trebuie cineva luat de guler, acela sunt eu!
Nu fura!!! Guvernul uraste competitia!

Touchee.

Postby Touchee. » Fri Oct 13, 2017 7:56 pm

...din nou sunt certuri peste certuri.. nu mi se pare corect sa suporte toti consecintele din cauza unei certuri banale,eu nu am nimic cu niciunul din voi,fratilor,dar până la urma suntem o comunitate si nu ar trebui sa fim invidiosi,mai ales pentru o parola banala care oricum se afla ,era nevoie doar de o inntrebare in privat "ba frate,care e parola?" Inteleg ca motanul trebuia sa o dea dar sa fin seriosi,omul are familie..copil,treburi mai importante decat a da parola la toti din staff..parerea mea e ca s a ajuns prea departe...
If you wanna be the best, you gotta take out the best.

FEDAYN

Postby FEDAYN » Fri Oct 13, 2017 7:57 pm

ALT, tu poţi fi luat de guler doar pentru decizia "înţeleaptă" pe care ai luat-o. În special în ceea ce mă priveşte. Ştii, sau ar trebui să şti, că intru des pe forum. Chiar dacă nu comentez mereu, sunt prezent inclusiv neconenctat. Drept dovadă, la 1 noaptea eram online. Şi nu e un caz singular. Am intrat şi la 2 noaptea. În schimb, ce ai gândit tu nu schimbă cu nimic atitudinea şi perspectiva lui Motanul asupra mea. Eu vorbesc de o mentalitate, de un dezinteres faţă de mine. Sincer, întreb şi eu, aşa, prieteneşte:

ŢI-AM FĂCUT EU CEVA, MOTANE ? ŢI-AM GREŞIT CU CEVA ? MĂ EXCLUZI DIN ORICE DECIZIE, FACI NUMAI CUM CONSIDERI TU, TE SFĂTUIEŞTI CU ALŢII. VREI SĂ PLEC ? PLEC, CĂ VĂD CĂ, ORICUM, SUNT DEGEABA.

Să vină un admin pe care l-am învăţat sau sfătuit ceva greşit sau de rău şi să spună aici, să scrie alb pe gri cu ce am greşit eu în faţa adminilor. Pe toţi care aţi avut nevoie v-am ajutat cât am putut şi m-am priceput. Asta mi-e răsplata, sunt "uitat" când e vorba de decizii. Sau să spun "intenţionat dat la o parte ?!"
Image

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Fri Oct 13, 2017 8:18 pm

Deci Domnule feda ca sa iti raspund in mod oficial:

1. Incep prin as pune ca daca ar fi trebuit sa ma scol la ora 6 sa iti trimit tie parola , imi pare nespus de rau , dar nici lu mama nu ii dau un tel la ora aia daca ar fi fost ceva, de aici intelegi ce vrei
2. Da, am vb cu alt despre grade pt ca el m-a abordat in legatura cu anumiti admini care sunt doar cu schimbatul mapei si atat, tu nu erai pe forum atunci si daca imi aduc aminte bine , ultima data cand te-am contactat pe steam pt ceva legat de server mi-ai raspuns dupa 2 zile, asta nu se mai pune dar ai pretentii uneori absurde cum a fost cea de azi
3. Nu stiu daca stii sau nu, dar eu ma trezesc la 5 dimineata si ma culc la 12-1 noaptea , timp in care muncesc, am grija de copil , familie, iar dupa 22:00 calclulator pana la 12 respectiv 1 noapte(mai trebuie sa iti spun si cand ma fut si asta este)
4. Faptul ca nu am apucat sa iti spun parola in mod direct pana dimineata nu are nici o legatura cu "pielea puli" cum crezi ca te consider, a fost TOTAL din vina ta datorita mesajelor de dimineata lasate pe forum, fara sa intrebi politicos ce s-a intamplat, (eu oricum urma in mare parte sa trimit noua parola, chiar tu fiind vizat la momentul intrarii mele pe forum, asta pt cultura ta generala),dar cand am vazut ca ai dat cu mucii in fasole in halul asta ... crede-ma dupa atatea disctutii, mi s-a luat, din pacate chatul nostru nu mai imi permite sa vad mesajele de dimineata, ca ti le serveam astfel incat sa vada toata lumea atitudinea mea fata de tine referitor la "usurinta" cu cate ti-am acceptat deciziile si ce m-a determinat sa am un astfel de comportament fata de tine (oricum nu durere de pula cum spui tu, poate asa te consideri tu , eu niciodata despre nimeni nu am zis asa ceva , nici macar de adminii care nu mai sunt, inclusiv john)
5. Banii i-ai primit inapoi ca sa nu mai plangi ca ai ajutat financiar serverul(bani pe care i-ai virat direct in contul serverului, nu l-a mine in buzunar, si nu te-a obligat nimeni), in conditiile in care altii au donat mult mai mult ca tine si nu au gradul tau, (am apreciat donatiile tale si ce ai facut tu pt server pana in aceasta dimineata in care ai "varsat" in mancare)
6. Faptul ca nu am mai avut nici o intentie sa port o discutie cu tine se datoreaza mesajelor de dimineata pe care le-ai lasat in chat cu o maxima EXAGERARE de copil caruia i s-au luat jucariile
7. Nu este prima oara cand vrei sa te retragi, dar de data asta ai gasit un moment (datorita timpului meu) si un motiv pt care sa faci acest pas, si repet ti l-am acceptat dupa ce ai lasat mesajele in chat, dupa anumite mesaje lasate in chat legat de parola , spre final ai zis ca te retragi, iar dupa ce am citit mesajele de dinaintea mesajului cu retragerea, ti-am accepta ca m-am saturat de "cacaturi" , vorbe de gradinita.
8. Faptul ca tu ai dedus ca NU sunt capapil sa conduc echipa, ce pot sa zic , esti mai matur ca mine (la ani), si in momentul asta am decis sa te ascult ca ai o experienta de viata inaintea mea si consider ca mai sunt oameni pe lume asta (cum esti tu), care sunt in stare sa duca un server mai departe

Multu succes, ai reusit ceva pe serverul asta, sa ma faci sa imi dau seama ca nu stiu sa tin un server!!!
Image

FEDAYN

Postby FEDAYN » Fri Oct 13, 2017 8:43 pm

Toat postarea asta a ta luuuungă şi lipsită de esenţă, mie îmi spune un singur lucru: CĂ NU AI ÎNŢELES NIMIC nici din ce am spus eu, nici din ceea ce trebuie să faci pe viitor.
Ai dovedit, însă, un singur lucru: CĂ NU ŞTI SĂ LAŞI DE LA TINE. Un manager bun e ăla care îşi ascultă echipa, se sfătuieşte cu ea, pentru că datorită echipei este el manager. Cedează când e cazul, este hotărât şi ferm când situaţia o impune. La tine nu se poate vorbi de aşa ceva.
Plus încă un amănunt extrem de important: un manager bun acceptă că a greşit, chiar dacă nu a greşit, doar pentru a păstra calm şi înţelegere în echipă. Se mai spune "lasă de la el". Dacă ai toate vorbele la tine şi şti cum să "ambalezi" această recunoaştere, nu pici nici de prost, nici de slab. Ba din contră.
Drept urmare:

ÎMI CER SCUZE ÎNTREGII ECHIPE PENTRU POSIBILELE NEPLĂCERI CARE POT APĂREA CA URMARE A ACŢIUNILOR MELE.
VĂ ROG SĂ MĂ SCUZAŢI DACĂ ATITUDINILE MELE VOR DUCE LA ÎNCHIDEREA SERVERULUI. Nu ăsta a fost scopul, asta este decizia managerului vostru.
MI-A FĂCUT PLĂCERE SĂ FIU PRINTRE VOI, SĂ AM PRIETENI CA VOI ŞI MĂ BUCUR CĂ AM REUŞIT, ÎMPREUNĂ CU VOI, SĂ ADUC O MICĂ CONTRIBUŢIE ÎN COMUNITATEA ANLCS.
VĂ ROG SĂ ÎMI ACCEPTAŢI SCUZELE.

VĂ DORESC NUMAI BINE !

FEDAYN
Image

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Fri Oct 13, 2017 8:59 pm

FEDAYN wrote:Toat postarea asta a ta luuuungă şi lipsită de esenţă, mie îmi spune un singur lucru: CĂ NU AI ÎNŢELES NIMIC nici din ce am spus eu, nici din ceea ce trebuie să faci pe viitor.
Ai dovedit, însă, un singur lucru: CĂ NU ŞTI SĂ LAŞI DE LA TINE. Un manager bun e ăla care îşi ascultă echipa, se sfătuieşte cu ea, pentru că datorită echipei este el manager. Cedează când e cazul, este hotărât şi ferm când situaţia o impune. La tine nu se poate vorbi de aşa ceva.
Plus încă un amănunt extrem de important: un manager bun acceptă că a greşit, chiar dacă nu a greşit, doar pentru a păstra calm şi înţelegere în echipă. Se mai spune "lasă de la el". Dacă ai toate vorbele la tine şi şti cum să "ambalezi" această recunoaştere, nu pici nici de prost, nici de slab. Ba din contră.
Drept urmare:

ÎMI CER SCUZE ÎNTREGII ECHIPE PENTRU POSIBILELE NEPLĂCERI CARE POT APĂREA CA URMARE A ACŢIUNILOR MELE.
VĂ ROG SĂ MĂ SCUZAŢI DACĂ ATITUDINILE MELE VOR DUCE LA ÎNCHIDEREA SERVERULUI. Nu ăsta a fost scopul, asta este decizia managerului vostru.
MI-A FĂCUT PLĂCERE SĂ FIU PRINTRE VOI, SĂ AM PRIETENI CA VOI ŞI MĂ BUCUR CĂ AM REUŞIT, ÎMPREUNĂ CU VOI, SĂ ADUC O MICĂ CONTRIBUŢIE ÎN COMUNITATEA ANLCS.
VĂ ROG SĂ ÎMI ACCEPTAŢI SCUZELE.

VĂ DORESC NUMAI BINE !

FEDAYN

Da, nu am inteles nimic inca de la prima ora a diminetii comportamentul tau extrem de exagerat pt o banala parola, nu am inteles nici pana la ora asta de ce atata tam tam ai facut pt o parola pe care NIMENI la ora aia in afara de Alt si Ducu cu , care vb in acel moment nu o stia, NU am mai vrut sa inteleg NIMIC dupa mesajele tale care mi-au lasat un gust amar de la prima ora, am lasat intotdeauna de la mine, drept dovada adminii care au plecat au revenit pt ca i-am acceptat din nou si asta pt ca "sunt un conducator fara cunsotinte", este a doua sau a treia oara cand ai astfel de iesiri care pana la urma imi ajung si mie si sunt satul de ele, sa fii un MANAGER BUN nu inseamna intotdeauna sa fii lasat calcat in picioare, ba din contra te impui si sa iei decizii, iar eu asta am facut in urma comportamentului tau "agresiv", cat despre acceptarea ca am gresit recunosc ca am gresit , dar intr-o oarecare masura , dar din pacate nu am mai apucat sa iti spun ca am gresit tot din cauza mesajelor matinale , daca ai fi abordat intr-un alt mod acest subiect numit "parola" nu ai mai fii dovedit si restului staff-ului cat de repede te poti tu supara pt o parola pe care trebuia asa cum spui tu sa ti-o spun in mod personal la 6 dimineata!!!!! Aloo trezeste-te omule !!!!

Bafta!

P.S. Aici nu este un loc de munca in care sa vb de angajat si angajator(manager)!!!! Te duci iar intr-o alta extrema si comparatia asta nu isi are rostul ca nimeni nu este platit pt asta , din contra eu platesc ca sa intre lumea sa se simta bine!!!!
Image

FEDAYN

Postby FEDAYN » Fri Oct 13, 2017 10:30 pm

MotAnuL wrote:din contra eu platesc ca sa intre lumea sa se simta bine!!!!

Exact despre asta vorbeam şi eu. În sfârşit, începi să înţelegi. Trebuie să mai insist cu câteva meditaţii (gratis, ca de altfel tot ce am făcut eu pt această comunitate), şi apoi poţi da cu succes la facultate. În momentul în care bagi bani într-o treabă, să o numit afacere, interesul tău este ca acei bani să fie investiţi cu folos. Asta înseamnă să ai nişte oameni dispuşi să muncească benevol pt tine, pt ca afacerea să meargă şi banul tău să fie cheltuit cu folos. Oamenii aceia trebuie să muncească cât mai bine, să ştie meserie. Degeaba ai bani, degeaba ai sv full, dacă nu ai "angajaţi" pricepuţi care să-l păzească. Altfel, îţi cheltuieşti banii pe un server plin de codaţi. În traducere liberă, "angajaţi" înseamnă proşti ca mine, care stau ore întregi să-ţi păzească banii ca să nu fie cheltuiţi aiurea pe codaţi.
Sintetizând: când scoţi bani din propriul buzunar şi îi bagi în ceva, afacere se numeşte. Te aştepţi ca investiţia să-ţi aducă nişte beneficii, dacă nu de ordin material, măcar de ordin moral. Iar interesul este ca afacerea să meargă cât mai bine, pt a se justifica cheltuirea acelor bani.

Şi ca să-i răspund şi lui Touchee: şi eu am familie. Şi copil. Deşi în ultima vreme am intrat mai rar pe server, tocmai pt că am copil şi şcoala lui nu îmi permite mai mult, au fost perioade când stăteam singur pe server cu orele. Mi se acrea, îmi venea să-mi bag toate picioarele, dar nu plecam. Sigur, şi Motanul are familie şi copil şi serviciu. El stă pe server 1 oră seara, eu stau 6 ore pe zi. Deci ai dreptate, trebuie să-l înţelegem pe Motanul.

Nu vroiam să aduc în discuţie aspectul următor, dar, totuşi, e bine de ştiu. Mi s-a replicat că alţii au donat mai mult ca mine, dar nu au pretenţiile mele. Mă rog, nu ştiu ce pretenţii am avut eu, mie îmi pare că nu prea multe şi nici prea greu de satisfăcut. Ideea este că, la o firmă specializată de webdesign, interfaţa forumului ar fi costat cca. 200 de euro. Eu am făcut-o gratis. În România, eu sunt singurul care face webdesign de o asemenea complexitate grafică. Zeci de ore de desenat, de potrivit, de inventat elemente grafice. Şi ce să vezi, şi eu am familie. Şi copil. Şi serviciu. Dar nu e bai, mi-a făcut plăcere, am considerat că merită să fac un cadou comunităţii. Întreb şi eu, în afară de Dudu, cine a mai dat 200 de euro în ultimul an pentru comunitate ?! În afară de Dudu, care a lăsat un server şi un forum, de John, care a lăsat mii de banuri şi care jelea după miile lui de ore de la gametracker, şi de mine, care am lăsat aici mii de banuri, sute de ore, template de 200 de euro, altcineva mai există să ne egaleze ?! Da, mai este cineva. Indio. Atât.
În schimb, ce primesc ?! Jet de la Motanul pe faţă şi de la Dudu pe la spate. De ce ? Pentru că am ÎNDRĂZNIT să-mi exprim nemulţumirea. Câtă nemernicie din partea mea, să-l contrez pe Motanul. Aviz amatorilor ! Mucles, băieţi, că vă dă jet fără regrete. Nu care cumva să ieşiţi din vorba lui, că o luaţi în secunda doi.

Motane, am înţeles demult că îţi place să ai ultimul cuvânt. Ai onoarea, dragule !

A, şi apropo: e 1:30 noaptea. Dormiţi ?! Eu NU. Sunt pe forum.
Image

Return to “[CSDM] DISCUTII LIBERE”