Counter strike Probleme....

Moderators: MotAnuL, duduanl, LiCuRiCi*))

BaiaC

Counter strike Probleme....

Postby BaiaC » Sat Mar 03, 2018 2:17 pm

Stie cumva cineva vre`o solutie de a face sa nu imi mai mearga intrerupt cs`ul cand e serverul plin?

am procesor : dual core
Placa video : 2776 mb
Rami 4 GB
Cautama si vezi daca ma poti gasi... daca nu vreau sa fiu gasit :)

duduanl
Site Admin

Re: Counter strike Probleme....

Postby duduanl » Sat Mar 03, 2018 2:38 pm

Iti face asa la toate tipurile de cs? Ca am vazut in chat ca ai avut deja cateva csuri instalate.
Image

Alt + F4

Postby Alt + F4 » Sat Mar 03, 2018 2:58 pm

dudule, si eu am avut unul in care nu gaseam demo-urile. apoi mi-ai dat tu unul, iar ala nu tinea minte serverul la favorite. trebuia de fiecare data sa bag ip-ul manual. pana mi s-a pus pe pwla si am luat steam
Nu fura!!! Guvernul uraste competitia!

BaiaC

Postby BaiaC » Sat Mar 03, 2018 3:01 pm

da dudu .... la toate versiunile de cs imi face asa... doar cand este plin serverul.

duduanl
Site Admin

Postby duduanl » Sat Mar 03, 2018 3:56 pm

Teoretic configuratia ce o ai tu e foarte buna pt cs1.6. Este desktop sau laptop? Eu patiam asa la laptop dupa ce se incalzea tare si ciudat ca atunci îmi facea figura cand erau pe server peste 20 de playeri
Image

bm.absoluT

Postby bm.absoluT » Sat Mar 03, 2018 4:28 pm

Da, si mie imi sacadeaza uneori depinde de harti si am amd radeon 6gb ram ... teoretic e putin preparat de gaming da in cs face figuri uneori, asta am observat de cand mi'am dus laptopul la curatat, pus pasta pe cooler si schimbat windows, am zis ca daca tot il curata sa schimbe si windowsul ca mna au habar mai mult ca mine, dar am ajuns acasa si am avut de instalat placa de sunet, placa video ... clar "profesionisti"!!

Alt + F4

Postby Alt + F4 » Sat Mar 03, 2018 4:47 pm

dudule, ce buci faine ai :D
Nu fura!!! Guvernul uraste competitia!

BaiaC

Postby BaiaC » Sat Mar 03, 2018 5:41 pm

este desktop... nu stiu ce sa ii fac... ii dau o curatare si revin sa vad ce se intampla.

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Sat Mar 03, 2018 7:32 pm

Da-i cu tamaie ca isi revine :)) , daca sacadeaza doar cand este full, este clar o problema de la calc , fie ca este software (updaturi la zi la video, windows), fie poate sa fie o componenta hardware care ingreuneaza (de obicei hdd-ul). Cand este full cere multe resurse , daca mai ai si alte programe deschise in backround (adica nu le vezi), care solicita procesorul in primul rand, apoi iti solicita hdd-ul si asa mai departe... , CONCLUZIA: Verifica updat-uri, coolerul sa fie curat la procesor si video ca sa se poata face o racire corecta a radiatoarelor, utima faza incearca sa pui un alt widows, daca nu si nu , TAMAIE si AGHIAZMA!!! :D

P.S. "Placa video : 2776 mb" dupa parerea mea sincera si sigura, asta este placa video onboard(adica placa video intrgrata pe placa de baza) si se explica cat se poate de clar de ce apar acele fram-uri, pt ca placa asta video memoria reala Vram nu cred ca este mai mare de 1Gb, cred ca este undeva la 512 Vram-ul (adica memoria dedicata placii video). Iar acea memorie teoretic, la placile video onboard, memoria dedicata placii video este luata din RAM!!!!!!
Respecta-ma si vei fi respectat!
Image

BaiaC

Postby BaiaC » Sat Mar 03, 2018 7:47 pm

MotAnuL wrote:Da-i cu tamaie ca isi revine :)) , daca sacadeaza doar cand este full, este clar o problema de la calc , fie ca este software (updaturi la zi la video, windows), fie poate sa fie o componenta hardware care ingreuneaza (de obicei hdd-ul). Cand este full cere multe resurse , daca mai ai si alte programe deschise in backround (adica nu le vezi), care solicita procesorul in primul rand, apoi iti solicita hdd-ul si asa mai departe... , CONCLUZIA: Verifica updat-uri, coolerul sa fie curat la procesor si video ca sa se poata face o racire corecta a radiatoarelor, utima faza incearca sa pui un alt widows, daca nu si nu , TAMAIE si AGHIAZMA!!! :D

P.S. "Placa video : 2776 mb" dupa parerea mea sincera si sigura, asta este placa video onboard(adica placa video intrgrata pe placa de baza) si se explica cat se poate de clar de ce apar acele fram-uri, pt ca placa asta video memoria reala Vram nu cred ca este mai mare de 1Gb, cred ca este undeva la 512 Vram-ul (adica memoria dedicata placii video). Iar acea memorie teoretic, la placile video onboard, memoria dedicata placii video este luata din RAM!!!!!!

Placa video nu este integrata este un ati radeon HD 4670 am facut updateuri la toate driverele .. etc.
acum l-am curatat si vad ca se misca mai bine. vedem maine ce va fi :). multumesc pt sfat.

Iar daca face tot asa am sa iti urmez cel din urma sfat.. Voi aprinde o lumanare in timp ce zboara de la 4 :)))

Return to “[CSDM] DISCUTII LIBERE”