ma ajuta cineva??

Moderators: MotAnuL, duduanl, LiCuRiCi*))

duduanl
Site Admin

Re: ma ajuta cineva??

Postby duduanl » Tue Dec 20, 2016 4:46 pm

Cam foarte des sa intampla aceasta situatie ca un admin sa primeasca ban FIX pe serverul nostru cu alt nick! Nu vi se pare ciudat?
Image

Alt + F4

Postby Alt + F4 » Tue Dec 20, 2016 5:03 pm

victoras, eu ti-am spus sa nu te pui cu jeff! :))))
Nu fura!!! Guvernul uraste competitia!

Alt + F4

Postby Alt + F4 » Tue Dec 20, 2016 5:32 pm

stim, jeff...ne ursarim si noi! :)))
Nu fura!!! Guvernul uraste competitia!

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Tue Dec 20, 2016 7:59 pm

Asa cum am spus si in chat o sa va explic eu cum "un player/admin" isi poate lua de 3 ori ban ca fiing "ghinion", chiar daca "adminul/playerul" este pe server. Sunt doua variante:
1. Eu sunt "admin", in calculator am doua cs-uri diferite instalate, pe unul din ele intru cu nick de admin si stau spec(dar am treaba pe forum), iar pe celalalt cs intru cu un nick oarecare si ma joc(avand coduri), un ADMIN (adevarat), care este pe server , ma vede cu cod si imi da ban, automat in secunda urmatoare iau ban si pe celalalt cs unde eram spec cu adminul deoarece ip-ul principal este doar unul, iar pe calc automat am ip de router (192.168.1.1 sau 192.168.0.1 sau 192.168.2.1, depinde de clasa de ip intern pe care o are router-ul),(in ziua de azi oricine are router ca foloseste wi-fi in casa pt tel/laptop).
2. Avand router in casa si avand doua calc (indiferent ca sunt laptopuri sau calc si laptop), fiecare dintre ele au cate un ip intern(asa cum am dat exemplu mai sus) si avand pe fiecare instalat cate un cs, pe unul intru cu nick de admin, pe elalalt cu un oare care nick, aceasi poveste ca si la punctul 1, doar ca difera faptul ca am doua "pc-uri".

Am ajuns la concluzia ca un admin al acestui server , sa aiba ghinionul sa nimereasca 3 ip-uri banate intr-un timp foarte scurt mi se pare un pic imposibil atata timp cat o clasa de ip-uri incepe de la, exemplu: 89.0.0.0 pana la 89.255.255.255(ganditi-va cate combinatii sunt sa ajungi la 255.255.255), asta fiid un exemplu de o singura clasa de ip-uri, dar sunt foarte multe clase....

REPET, daca gresesc in ceea ce spus ma puteti corecta sau adauga!!!! ESTE DOAR O PARERE!!!
Respecta-ma si vei fi respectat!
Image

Return to “[CSDM] DISCUTII LIBERE”