Propunere [ADVANCED-SLOT]

Moderators: MotAnuL, duduanl, LiCuRiCi*))

iNdio

Propunere [ADVANCED-SLOT]

Postby iNdio » Thu May 05, 2016 9:04 pm

Sper sa dedicati 5 minute acestui topic, mereu propun cele necesare serverului, bafta! :mrgreen:
- E vorba de cel mai bun plugin Advanced Slot (by cyby -eXtreamCS), acesta ofera SLOT pe server, jucatorilor care au atins pragul numarului de ore necesare pentru obtinerea acestuia.
- Ruleaza fara probleme, l-am testat, cine l-a facut l-a facut cu cap. Din poze o sa intelegeti.
- Odata ce ai facut orele necesare (atentie, daca respectivul sta SPEC nu aduna ore pentru SLOT, deci trebuie sa joace :lol: ), pluginul iti cere parola, la fel ca pentru admin (_pw), cand ai setat parola 1 mesaj avertizeaza ca ai primit slot iar pluginul inregistreaza slot-ul automat in configs/users.ini dupa model ("nick" "parola" "flag b = reservation" "a")!
- Dupa schimbarea mapei, cine incearca sa intre cu nick-ul jucatorului ce a obtinut slot-ul, va primi kick, exact ca la admin!
- De asemenea pluginul dispune de o comanda prin care un admin (setezi dintr-un fisier cine are acces la comanda) poate adauga/retrage minute de joc unui player :lol:
- Prin comanda /ore afli timpul jucat pana in prezent pe server!
- Prin comanda /slot serverul iti spune prin mesaj in chat de cate ore ai nevoie pentru obtinerea slotului!
*NOTA* In poze se da exemplu timp necesar pentru obtinerea slotului: 1 ora (Evident o sa puneti 10 ore sau cate vreti)!

[1] - Acest mesaj apare cand un jucator oarecare foloseste prima data comanda /ore
Image

[2] - Acest mesaj apare cand un jucator oarecare foloseste comanda /slot
Image

[3] - Acest mesaj apare cand tastezi /ore dar nu ti-a fost inregistrat inca timpul jucat!
Image

[4] - Acest mesaj apare cand tastezi /ore si ai fost inregistrat cu timpul jucat
Image

[5] - E punctul 4 doar ca ai jucat mai mult, am testat doar daca inregistreaza corect timpul jucat!
Image

[6] - Aceste mesaje apar cand tastezi /slot si esti intrebat ce parola doresti pentru slot (jucatorul are deja orele necesare pentru SLOT)
Image

[7] - Aceste mesaje apar cand ai rezolvat punctul 6, mesaje informative despre slotul obtinut!
Image

[8] - Acest mesaj apare cand tastezi /slot dar ai deja slotul (cand tasteaza un admin cu flag "b" sau un player cu slot)
Image
Where Cs had no value, amxx, sometimes, had its price...

IM@R*))

Re: Propunere [ADVANCED-SLOT]

Postby IM@R*)) » Thu May 05, 2016 9:44 pm

Nu știu ce să zic !

Te tot aud ca x plugin face lag, y nu e bun...dar acesta ce beneficiu aduce ?

Adica sunt sigur ca multora li se poate intampla sa-si bage o parola si sa nu stie sa se conecteze cu ea , adica sa scrie setinfo _pw si parola.

Eu unul sunt :con: , deși nu m-ar deranja atat de rau sa fie adaugat, doar ca nu stiu cat de benefic este...
Image
IM@R*)) ȘEF PESTE TOT SI TOATE !

iNdio

Postby iNdio » Thu May 05, 2016 10:10 pm

Mai tare a fost recomandat, asa ca am postat. Beneficiu = ofera slot.
Normal ca spun care plugin face lag si care nu din moment ce le cunosc, le-am testat, le-am modificat! :lol:
Referitor la setinfo _pw, se poate adauga mesaj care sa te ajute cu logarea cand dai /slot si obtii slot-ul!
95% din cei care doresc slot sunt romani, fost admini majoritatea care au habar cu ce se mananca logarea cu acces.
Imi pare rau ca, in mai mult din jumatatea propunerilor din partea mea, sunteti contra, incepe unu iar restul dupa primul...
Intra cate unul pe forum, ba da contra ba da pro, un argument etc. iar topicul e pa.
Nu zic ca tot ce propun sa fie bagat pe server dar cineva isi dedica timp sa modifice
serverul daca se propun lucruri noi, daca apar probleme, daca nu te descurci in anumite situatii, remember!

Hunter

Postby Hunter » Fri May 06, 2016 12:46 am

:pro: vad ca propunerea are rost, sunt oameni care fur. Nickuri si joc cu el , da rezervarea nickului e fain
ReSpEcTa Si Vei Fi ReSpEcTaT...
CoNnEcT To CsDm.AnLcS.Ro

Image

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Fri May 06, 2016 9:48 am

:pro:
Eu sunt de acord, in primul rand nu cred ca cineva care se ocupa de server ar baga plug-inuri care sa faca lag pt binele serverului, dar eu sunt curios daca un admin tasteaza ore sau slot, ii afecteaza adminul? Adica poate sa-i modifice adminul si sa treaca la slot?
Respecta-ma si vei fi respectat!
Image

duduanl
Site Admin

Postby duduanl » Fri May 06, 2016 9:53 am

Pai daca se joaca cu comenzile de la plugin posibil sa afecteze insa daca scri /ore arata si orele jucate de la adaugarea pluginului cred eu. Dar mai bine ne explica Indio ca el este cel care stie TOTUL despre pluginuri si configurari server.
Image

LiCuRiCi*))

Postby LiCuRiCi*)) » Fri May 06, 2016 10:46 am

:pro: :pro: :pro:

iNdio

Postby iNdio » Fri May 06, 2016 11:07 am

In primul rand am re-uploadat pozele pe imgur, postimg face figuri...POZE
MOtAnuL wrote:
Eu sunt curios daca un admin tasteaza ore sau slot, ii afecteaza adminul? Adica poate sa-i modifice adminul si sa treaca la slot?

Nu afecteaza cu nimic, odata ce ai slot pe server sau admin, automat DuDu sau LiCu iti da flagul b ca acces. Flag "b" = rezervare, deci daca tu ai admin/slot si dai /slot, pluginul iti spune: Esti deja inregistrat, da-i click mai sus pe POZE si uita-te la ultima poza 8-)

duduanl wrote:Pai daca se joaca cu comenzile de la plugin posibil sa afecteze insa daca scri /ore arata si orele jucate de la adaugarea pluginului cred eu. Dar mai bine ne explica Indio ca el este cel care stie TOTUL despre pluginuri si configurari server.

Nu te poti juca cu comenzile, daca nu ai niciun acces si dai /ore = iti arata timpul jucat pana in prezent. Daca dai /slot si nu ai inca niciun acces, iti spune de cate ore ai nevoie pentru obtinerea slotului. Repet, daca ai deja acces ca slot (flag "b"), iti spune ca esti deja inregistrat. De asemenea, daca in configul pluginului la linia DEVELOPER treci DEVELOPER = DuDu, LiCuRiCi*)) ----> doar voi 2 aveti acces la comanda /ored (unde /ored = meniul prin care dai minute/scoti minute cuiva :lol:).

duduanl
Site Admin

Postby duduanl » Fri May 06, 2016 11:19 am

Bun atunci :D
Image

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Fri May 06, 2016 12:53 pm

In cazul asta ma bag si eu :D :D care mai doreste , care mai pofteste, hai la ore copii :D :D :D :D :D :D
:pro:
Respecta-ma si vei fi respectat!
Image

Return to “[CSDM] PROPUNERI SERVER”