retragere Alt + F4

Moderators: MotAnuL, duduanl, LiCuRiCi*))

Alt + F4

retragere Alt + F4

Postby Alt + F4 » Tue Jul 11, 2017 9:00 pm

[] NICK: Alt + F4
[] ABSENTA-RETRAGERE: retragere
[] PERIOADA: definitiva
[] SERVER-FORUM: ambele
[] MOTIV(ele): 1, 2, 3

1. cum a spus si Manowar, nu mai e o comunitate. defapt o echipa, ca aia de pe Fb e comunitate
2. ,,am facut abuz de admin" cand i-am dat ban 120 min lui John, asta dupa ce ii dadusem 2 gaguri...asa o fi! scuze John!!!
3. anul trecut pe vremea asta eram Maior. asa am stat pana acum 2 saptamani cand am cerut un up pt a avea acces la comenzile cvar, plus ca nu mai primisem up de un an (desi activitate am avut, poate al doilea dupa John). acum sunt sergent, mai jos si decat eram dupa up :)). nu mi se pare corect avand in vedere ca sunt cel mai vechi dupa Motanu si John...in fine, parerile mele prea putin conteaza (poate in opinia unora dupa ce am spus asta, vor zice ca ,,sufar de grade")

duminica am vorbit cu John pe whatsapp. si-a expus punctul de vedere, eu pe al meu si chiar ne-am inteles civilizat.tot ce va rog e sa nu fie in zadar tot ce s-a intamplat pana acum. John, fi omul de anul trecut, ala care mi-a fost mentor in adminat si ,,fratele meu alb". e o vorba: ,,e baiat bun, dar are lipsuri!" :) voi restul invatati ceva din toate retragerile astea in lant: Jeff, xtz, Manowar, eu... faceti cumva sa nu se mai repete! invatandu-ne istoria ne ajuta sa nu mai repetam greselile!

voi mai continua sa mai joc pe server, dar sincer nu cred ca o voi mai face la fel de mult ca pana acum. si sa nu credeti ca o sa dau fuga pe alte servere!

numai bine si concedii placute (mai putin lui Motanu, ca si l-a luat :D )!!! poate voi veni cu o cerere de slot, daca cumva nu considerati ca am pretentii!
Nu fura!!! Guvernul uraste competitia!

xtz

Re: retragere Alt + F4

Postby xtz » Tue Jul 11, 2017 9:04 pm

eram sigur ca o sa fiu pomenit .... Alt.... te am respectat si te respect...faci cum crezi tu numai bn .
Niciodata nu esti prea batran ca sa renunti la jocuri !

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Tue Jul 11, 2017 9:36 pm

:acc:
Iti respect si tie cererea ca si a lui manowar fara sa ma mai rog de nimeni asa cum i-am spus si "tovarasului" tau manowar.

AM sa-ti raspund la "1 2 si 3 ca sa intelegi"

1. Pt voi in momentul de fata nu mai exista comunitate deoarece nu mai faceti parte din ea - asta este raspunsul pt aici .
2. Nu stiu modul in care ti-a "soptit" "pasarica" despre abuz, da banul a fost un abuz din comentariile vazute in ftp, dar daca eu nu am venit sa te "trag" de maneca inseamna ca am trecut cu vederea pt ca a fost o neintelegere, daca tu te iei dupa altii fara sa vb cu mine care sunt in masura sa iau niste decizii, atunci am sa te las sa te iei dupa "pasarele".
3. nu stiu daca ai observat sau nu , dar mai nou gradele s-au modificat total si sunt in curs de modificare, drept urmare am sa ti se inseriez aici ca sa le vezi si sa intelegi de ce ai ajuns la acel grad DAR CU ACELEASI COMENZI , pe asta nu ai mai vazut-o , dar lasa-o asa... , deci gradele acum sunt asa:
Fondator
Co-fondator
Old admins (aici intra doar adminii vechi de pe serverul vechi)
Owner
Co-owner
Maior
Sergent
Special member (aici intra doar VLAD)
Helper
Slot,
astea sunt acum , care asa cum am spus sunt in curs de modificare, si repet la SERGENT sunt absolut toti adminii care de aceasta data sunt egali atat la grad cat si la accese, acest lucru pe care de fapt tu nici nu il stiai si nici nu aveai cum sa stii atata timp cat nu discuti acest aspect cu cine trebuie,.
Am facuta ceste modificari pt ca in trecut si stii destul de bine asta ca esti destul de vechi "al 3 -lea dupa mine si john cum spui tu", au fost certuri, discutii pe tema gradelor si avansarilor, inca nu am pus lista finala pe forum cu noile grade si cu adminii care mai sunt deoarece asa cum am precizat sunt inca in curs de modificare.
Cu tot respectul atat am avut de zis/scris, cred ca ti-am explicat cat se poate de clar cele 3 puncte ale tale din cerere.
Bafta!
Respecta-ma si vei fi respectat!
Image

FEDAYN

Postby FEDAYN » Wed Jul 12, 2017 7:18 am

Motane, înainte să te apuci de refăcut gradele, trebuia să vorbeşti şi cu mine. Şi eu am fost owner, ştiu cam cu ce se mănâncă treaba asta şi cam ce discuţii apar după o astfel de modificare. Exact discuţiile care au apărut aici. Nu e prima dată când le văd.

Dacă mă întrebaţi pe mine, eu aş spune că organigrama e prea stufoasă. nşpee mii de grade, unul mai inutil decât altul.

Dacă există Fondator, la ce dracu mai trebuie Owner şi Co-owner ?! Adică Fondatorul ce face şi Onwerul cu ce e mai prejos decât Fondatorul ?! Rangurile astea sunt similare, Fondatorul e şi Owner deopotrivă. Iar Co-Fondatorul ce face ?! Ăsta de ce e mai jos în grad decât Fondatorul ? A donat mai puţin sau cum ?! Şi Co-Ownerul ce face ?! Ăsta prin ce se diferenţiază de Owner/Fondator ?

Old Admins - ăştia la ce mai sunt buni ?! Ce rol mai exercită ei pe server ? A, bun, în semn de repsect pt ce au fost odată. Păi atunci, hai să-i facem VIP. De ce să le mai las accese, când ei nu au mai intrat pe server de 2 ani ?! Poate nici nu mai ştiu să admineze, nu îşi mai amintesc comenzile, intră vreunul odată şi dă pika la tot serverul. Au acces la cvar, poate şi la rcon, pun serverul pe butuci din 2 comenzi. Apoi ies şi nu îi mai vezi pe veci.

Maior - aduci la rangul ăsta 1-2 Olderi care mai intră când şi când. Să zicem că le facem o favoare şi le lăsam acces la comenzi. Ar fi Margelatu, Myky, Imar. Restul Olderilor - pa, la VIP cu ei.

Între Maior şi Sergent e cam mult spaţiu liber. Maior ar putea fi ALT, RON, JAPCA, JOHN (dacă mai e în staff).

Apoi ar putea intra rangul de Căpitan. Mano, Jeff, Slow... şi care mai e, că nu îmi vine acu...

Locotenent - Mia, Muffinel

Sergent - adminii noi, veniţi în ultima lună.

VIP
Slot
Jucător.

Deşi, eu sunt de părere că e un talmeş-balmeş de ranguri militare amestecate cu ranguri de CS. Nu ar fi mult mai simplu de ordonat şi mai uşor de înţeles pt toată lumea să fie aşa ?!

Fondator - deţinătorul serverului şi cel care dă banul.
Owner - Mâna dreaptă a Fondatorului, în lipsa acestuia are dreptul să acţioneze ca şi un Fondator. Are acces la aceleaşi comenzi, eventual contribuie sau a contribuit la plata obligaţiilor financiare ale serverului. Aici ar putea intra Motanul şi Indio.
Admin - ALT, Japca, John, Ron, Myky, Marge, Imar
Moderator - Mano, Slow, Mia, Muffinel
Helper - adminii cei noi
VIP - Olderii şi jucătorii care donează. Acces la kick, amx_who, show_ip, în caz că e vreun codat pe server şi nu sunt admini.
Slot
Jucător

Şi acum vin EU. Deşi am vorbit de câteva ori cu Indio, nu s-a produs modificarea. L-am rugat să-mi dea mai multe accese, fie pe Rangul meu actual, fie să desfinţeze Special Member şi să mă treacă în organigrama normală pe undeva. Nu am nici acum acces la slay, slap, uneori gag merge, alteori nu merge, nu înţeleg care e logica.... Vorbiţi între voi şi stabiliţi de comun acord unde vreţi să mă băgaţi pe mine. Mai puţin în piţa mamii.

E atât de simplu, doar că e tipic românesc să complicăm inutil lucrurile. Faceţi cum v-am propus, Alt şi Mano nu au niciun motiv să plece, refacem gradele, accesele fiecăruia rămân ca şi până acum, toată lumea e mulţumită şi fericită.

Hai, SPOR !
Image

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Wed Jul 12, 2017 8:15 am

FEDAYN wrote:Motane, înainte să te apuci de refăcut gradele, trebuia să vorbeşti şi cu mine. Şi eu am fost owner, ştiu cam cu ce se mănâncă treaba asta şi cam ce discuţii apar după o astfel de modificare. Exact discuţiile care au apărut aici. Nu e prima dată când le văd.

Dacă mă întrebaţi pe mine, eu aş spune că organigrama e prea stufoasă. nşpee mii de grade, unul mai inutil decât altul.

Dacă există Fondator, la ce dracu mai trebuie Owner şi Co-owner ?! Adică Fondatorul ce face şi Onwerul cu ce e mai prejos decât Fondatorul ?! Rangurile astea sunt similare, Fondatorul e şi Owner deopotrivă. Iar Co-Fondatorul ce face ?! Ăsta de ce e mai jos în grad decât Fondatorul ? A donat mai puţin sau cum ?! Şi Co-Ownerul ce face ?! Ăsta prin ce se diferenţiază de Owner/Fondator ?

Old Admins - ăştia la ce mai sunt buni ?! Ce rol mai exercită ei pe server ? A, bun, în semn de repsect pt ce au fost odată. Păi atunci, hai să-i facem VIP. De ce să le mai las accese, când ei nu au mai intrat pe server de 2 ani ?! Poate nici nu mai ştiu să admineze, nu îşi mai amintesc comenzile, intră vreunul odată şi dă pika la tot serverul. Au acces la cvar, poate şi la rcon, pun serverul pe butuci din 2 comenzi. Apoi ies şi nu îi mai vezi pe veci.

Maior - aduci la rangul ăsta 1-2 Olderi care mai intră când şi când. Să zicem că le facem o favoare şi le lăsam acces la comenzi. Ar fi Margelatu, Myky, Imar. Restul Olderilor - pa, la VIP cu ei.

Între Maior şi Sergent e cam mult spaţiu liber. Maior ar putea fi ALT, RON, JAPCA, JOHN (dacă mai e în staff).

Apoi ar putea intra rangul de Căpitan. Mano, Jeff, Slow... şi care mai e, că nu îmi vine acu...

Locotenent - Mia, Muffinel

Sergent - adminii noi, veniţi în ultima lună.

VIP
Slot
Jucător.

Deşi, eu sunt de părere că e un talmeş-balmeş de ranguri militare amestecate cu ranguri de CS. Nu ar fi mult mai simplu de ordonat şi mai uşor de înţeles pt toată lumea să fie aşa ?!

Fondator - deţinătorul serverului şi cel care dă banul.
Owner - Mâna dreaptă a Fondatorului, în lipsa acestuia are dreptul să acţioneze ca şi un Fondator. Are acces la aceleaşi comenzi, eventual contribuie sau a contribuit la plata obligaţiilor financiare ale serverului. Aici ar putea intra Motanul şi Indio.
Admin - ALT, Japca, John, Ron, Myky, Marge, Imar
Moderator - Mano, Slow, Mia, Muffinel
Helper - adminii cei noi
VIP - Olderii şi jucătorii care donează. Acces la kick, amx_who, show_ip, în caz că e vreun codat pe server şi nu sunt admini.
Slot
Jucător

Şi acum vin EU. Deşi am vorbit de câteva ori cu Indio, nu s-a produs modificarea. L-am rugat să-mi dea mai multe accese, fie pe Rangul meu actual, fie să desfinţeze Special Member şi să mă treacă în organigrama normală pe undeva. Nu am nici acum acces la slay, slap, uneori gag merge, alteori nu merge, nu înţeleg care e logica.... Vorbiţi între voi şi stabiliţi de comun acord unde vreţi să mă băgaţi pe mine. Mai puţin în piţa mamii.

E atât de simplu, doar că e tipic românesc să complicăm inutil lucrurile. Faceţi cum v-am propus, Alt şi Mano nu au niciun motiv să plece, refacem gradele, accesele fiecăruia rămân ca şi până acum, toată lumea e mulţumită şi fericită.

Hai, SPOR !

Salut vlad.
In primul rand vreau sa precizez ce am scris si in retragerea lui alt, gradele sunt inca in curs de modificare si de restrangere totodata pt ca sunt multe si inutile. Pt inceput am modificat rapid astfel incat toti adminii sa intre inte-un singur grad ca sa nu mai existe certuri de diferente si au toti aceleasi accese indiferent de vechime.
Doi la mana in ultima perioada de cand am decis ca serverul sa nu se mai inchida si sa incep sa ma ocup eu de el, pe tine nu te-am mai vazut si nu ai venit sa-mi spui ca stii sa faci astfel de lucruri incat sa impartim treburile daca asta vroiai si sa discutam despre astfel de modificari.
Trei la mana , din cate imi aduc eu aminte stiu ca tu ai cerut accesele astea deoarece nu doresti sa te legi la cap cu prea multe ca asa te-ai inteles cu dudu.

Am decis oarecum intr-un final ca gradele sa fie in felul urmator:
Fondator: cel care plateste si cel care se ocupa de server cu accese maxime la tot ce inseamna server/forum
Owner: mana dreapta a fondatorului cum ai spus si tu
God: cei care ajuta ownerul( cum o sa fie probabil john care modifica harti asa cum a facut-o acum)
Administrator: toti adminii actuali cu accese egale
Moderator: adminii noi care nu vor avea imunitate
Helper: adminii de proba care nu au acces de ban pana ce face 3 demo-uri corecte
Slot: nick rezervat
Old admins va ramane indiferent care sunt ai care mai intra sau modificat cu ViP
Iar gradul tau nu mai are rost in cazul in care doresti mai multe accese si automat vei intra in unul din gradele specificate.
Acestea vor ramane. Am sa fac un topic special pt asa ceva in care sa discutam despre ele iar sambata cand am mai mult timp liber sa le pot pune in aplicare. In aceasta seara am sa ma ocup de acest topic.

P.S.
Iar in cazul lui manowar nu se mai discuta de acceptat deoarece eu nu am sa-i mai acord aceasta sansa, la adi o mai accept.
Image

FEDAYN

Postby FEDAYN » Wed Jul 12, 2017 9:10 am

Da, aşa m-am înţeles cu Dudu. Acum 1 an se întâmpla. Între timp au intervenit două lucruri: m-am implicat până peste cap în treaba asta, atât server, cât şi forum, deşi la început nu doream o implicare prea mare. Mi-a plăcut, m-am băgat, asta e. Implicat fiind cu Special Member, stând pe server destul de mult, aveam nevoie de câteva comenzi care îmi lipseau. Şi pe care Indio nu a reuşit să mi le facă, nu ştiu de ce. Drept urmare, am zis "dă-l dracu de Special Member, tre să intru pe un rang normal, care are deja accesele făcute". Plus că acest rang nu îşi mai are rostul, dată fiind implicarea mea, o ştiţi toţi, nu mai amintesc.

Pe de altă parte, nu sunt de acord cu decizia de a nu îl mai primi înapoi pe Mano. Ei doi, Alt şi Mano, admini de bază, importanţi, au plecat nemulţumiţi de ceva. Atunci când există o nemulţumire, e bine să o abordăm, analizăm, discutăm, vedem ce putem îmbunătăţii. Încercăm să găsim o rezolvare reciproc avantajoasă. În momentul ăsta, soluţia găsită e dezavantajoasă pentru ambele părţi, atât pentru ei doi, cât şi pentru server. Nu e o rezolvare în bine pentru nimeni.

Hai să facem o chestie noi doi: tu te ocupi de partea tehnică, eu mă ocup de relaţia cu echipa. Tu rezolvi problemele thenice, eu pe cele emoţionale, nemulţumirile staffului.

Am spus-o de nenumărate ori: îl avem pe Dudu dispus să-şi cheltuiască banii pentru noi şi pt server. Am spus-o atât de apăsat, încât Dudu a înţeles altceva şi mi-a dat banii înapoi, deşi nu de asta o spuneam. În schimb, noi nu reuşim să găsim un echilibru între noi. Nu există o persoană care să modereze toate aceste mici rahaturi de dispute care apar. DuDu?! Sigur, el ar trebui să o facă, în calitate de Fondator. Dacă nu o face înseamnă că are nişte motive strict personale care nu îi permit să se implice mai mult. Plus că am fi nemernici să-i cerem mai mult decât face pentru noi. Drept urmare, ocupă-te tu de "Departamentul Tehnic" (LOL) şi eu de "Serviciul Personal şi Resurse Umane" (LOL).
Image

Alt + F4

Postby Alt + F4 » Wed Jul 12, 2017 10:05 am

Ideea e ca nu sunt pus la loc de cinste cu te miri ce grad. Dar ce nu mi se pare deloc etic este faptul ca am ajuns sa fiu bagat in aceeasi oala cu alti admini care au plecat, au revenit si tot asa...in timp ce eu am avut o activitate constanta. Si da, fac referire la Micul Ionut, care sper sa inteleaga ca nu am nimic cu el, pt mine e adorabil pustiul!

In legatura cu argumentul lui Motanu de la 1. , as dori sa imi explice de cand nu mai facem parte din comunitate, ca din cate stiu eu doar aseara am facut cererea de retragere.

Iar ca idee finala, faceti cum considerati voi in legatura cu accesul meu. Eu momentan sunt ,,in afara ariei de acoperire". Ieri dimineata am avut accident, azi-dimineata am avut alt accident. Clar ca nu mai judec limpede, asa ca judecati voi in locul meu! Daca iau pensie de handicap, va dau indemnizatie de insotitor :)

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Wed Jul 12, 2017 10:12 am

Sunt de acord cu cele spuse de tine vlad in proportie de 90%, spun asta pt ca cei 10% sunt impotriva lui manowar indiferent de voturile voastre, deja pt mine este cva personal ( nu-mi plac oamenii care ling in urechi si cu asta am spus tot in privinta lui). Restul o sa le rezolvam usor usor, asa cum am spus in seara asta am sa propun noul mod de ranguri care vor exista pe server. Restul le discutam pe urma.
Image

MotAnuL
Site Admin

Postby MotAnuL » Wed Jul 12, 2017 10:19 am

Alt + F4 wrote:Ideea e ca nu sunt pus la loc de cinste cu te miri ce grad. Dar ce nu mi se pare deloc etic este faptul ca am ajuns sa fiu bagat in aceeasi oala cu alti admini care au plecat, au revenit si tot asa...in timp ce eu am avut o activitate constanta. Si da, fac referire la Micul Ionut, care sper sa inteleaga ca nu am nimic cu el, pt mine e adorabil pustiul!

In legatura cu argumentul lui Motanu de la 1. , as dori sa imi explice de cand nu mai facem parte din comunitate, ca din cate stiu eu doar aseara am facut cererea de retragere.

Iar ca idee finala, faceti cum considerati voi in legatura cu accesul meu. Eu momentan sunt ,,in afara ariei de acoperire". Ieri dimineata am avut accident, azi-dimineata am avut alt accident. Clar ca nu mai judec limpede, asa ca judecati voi in locul meu! Daca iau pensie de handicap, va dau indemnizatie de insotitor :)

Ca sa iti raspund la nelamurirea legata de faptul ca nu mai faci parte din staff momentan asa cum am spus este din momentul cererii de retragere pe care tu ai facut-o aseara dupa manowar. Cand zic comunitate ma refer in primul rand la admine. Dar asa cum am specificat in toate raspumsurile, esti singurul si ultimul caruia ii voi mai acorda o sansa si asta pt a nu devenii o obisnuinta si pt altii ca daca azi se supara si nu mai vor admin maine se gandesc ca il vor primii inapoi.
Tu vei fii ultimul admin caruia i-as da adminul inapoi asta in cazul in care decizi si te razgandesti la retragere.
Image

Alt + F4

Postby Alt + F4 » Wed Jul 12, 2017 2:40 pm

Eu unul sunt de parere ca o relatie reluata e ca un fel de mancare reincalzit si consumat din motive de economie! Ma repet, eu momentan sunt constient ca nu judec limpede. Cum pielea mea sa faci doua accidente intr-un interval de 22 ore si sa nu fie vina ta la niciunul dintre ele??? In stilul asta intr-o saptamana raman fara masina, o dezmembrez si pe asta! Asa cum am mai spus-o si cu alta ocazie, il admir pe Vlad pentru felul in care gandeste! Astfel ca in ideea de a nu lua o decizie de care sa imi para rau mai tarziu, am sa il rog pe Vlad sa ia decizia daca mai raman sau nu in staff! Si prefer sa fie asa si din cauza ca el vede lucrurile altfel de pe margine, dar si in ideea ca poate nu mai merit sa fac parte din staff!

Return to “[CSDM] ABSENTE/RETRAGERI”